İş kazasında iki kolunu kaybetti, 1 ayda 3 altın madalya kazandı

Kayseri’de yaşayan 22 yaşındaki Sevim Nur Türkmen 2021 yılında 2 kolunu, çalıştığı iş yerindeki hamur açma makinesine kaptırdı. Geçirdiği iş kazası sonucu Türkmen’in iki kolu kesildi. Bir süre evden çıkmayan Türkmen’e, tekvando antrenörleri sosyal medya aracılığıyla ulaştı. Türkmen, 1 yıl önce tekvandoya başladı. Kendini geliştiren Türkmen, 1 ayda 3 altın madalya kazandı.

Son olarak Konya’da 13-18 Ocak tarihlerinde düzenlenen Paralimpik Türkiye Şampiyonası’nda 1’inci olan Türkmen, Dubai’de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyor.

Sevim Türkmen, “Şu an sporla uğraşırken aynı zamanda üniversiteye devam ediyorum. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. 1.5 yıl önce geçirdiğim bir iş kazası sonucu iki kolumu kaybettim. Kollarımı kaybettikten 6 ay sonra hocalarımız beni haberlerden görüp ziyaretime geldiler. Başlarda tekvandoya başlamak istememiştim. Çekindiğim konular vardı. Gidip gelmek sıkıntı olur diye gitmek istememiştim. Salona geldiğimde buradaki aile ortamını görerek spora başlamış oldum. 1 yıl gibi kısa bir süre içinde bir çok madalya kazandık. Hocalarımın önderliğinde düzenli ve disiplinli çalışarak başarılar elde ettik. Şu anda Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyoruz” diye konuştu.

“HİÇ YILMADAN DEVAM ETMEMİZ GEREKİYOR”

Başarılarından bahseden Türkmen, “Hastanede 1 hafta boyunca kaldım. Kollarım ampute edildikten 1 hafta sonra taburcu edildim. Bu süreçte hocalarımızla tanıştım. Protezlerim yapıldı. Protezlerimi kullanmaya çalışıyorum ve spora gidiyorum. 1 senedir tekvando yapıyoruz. 1 yıllık çalışma sonucunda 1 ayda 3 madalya elde ettim. Şu an olimpiyatlara giderek bayrağımızı göndere çektirmek istiyorum. Kürsüye çıktığımda kendim gibi insanları görünce mutlu oldum. Dubai’de yapılacak olan Dünya Şampiyonası için hazırlanıyoruz. Çalışma tempomuz başlarda bana çok ağır geliyordu. Arzu ve Yavuz hocam sayesinde bu tempoya alıştım. Şu an sabah ve akşam olmak üzere iki antrenman yapmaktayız. Kendimi daha dinamik ve dinç hissediyorum. Nefes aldığımız sürece umut her zaman vardır. Hiç yılmadan devam etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir