Özgür Özel’den Şükrü Genç’e ‘bekle’ telefonu

CHP’li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç partisi tarafından yeniden aday göstermedi. Üç dönemdir Sarıyer’de belediye başkanlığı görevini yürüten Genç, partisinin ilgili organlarına 18 Şubat’a kadar süre verdiğini açıkladı. Sarıyer Belediye Binası önünde gazetecilere yeni bir açıklama yapan Genç, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’le görüştüğünü ve bekleme kararı aldıklarını kaydetti.

Genç açıklamasında “Başkan yaşlandı dediler, yoruldu dediler, o dediler, bu dediler. Onlar bir şeyin farkında değil. Keşke onu, onlar da keşfetseler. Dostluğun, özellikle gönül insanı ve özellikle de halkıyla bir dayanışma içindeysen, sevdiklerinle bir dayanışma içindeysen, çok büyük güç aldığını, enerji aldığını onlara da tavsiye ediyorum. Onların farkında olmadıkları o. Allah’a şükürler olsun görüyorsunuz elim de kolum da tutuyor. Ayakta da duruyorum. Israrla bu tip ayak oyunlarıyla, safsatalarla bu işlerin olmayacağını da bilmelerini istiyorum” dedi.

“SARIYER HALKINI DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN YAPTIM”

14 Şubat’ta yaptığı açıklamayı hatırlatan Genç, “Sarıyer’e yazık oluyor, kaybediyoruz dedim. Endişelerimi ve umutlarımı belirtmiştim. 18 Şubat gecesine kadar bekleme, halkımla istişare etme, değerlendirme yapacağımı ve her ne şekilde olursa olsun birlikte karar alacağımı özellikle anlatmaya çalışmıştım. Partimizi her dönem artan oylarla beraber iktidara taşıdık, 3 dönem bunu başaran bir belediye başkanı ve halkımla birlikte partili olmamın sorumluluğunu hiçbir zaman bırakmadım. Hiç de acele etmedim. Birileri gibi sonrası için planlar yapmadım. Bu açıklamalarımı da Cumhuriyet Halk Partisi’ni düşündüğüm için yaptım. Sarıyer halkını düşündüğüm için yaptım. Ben halkımsız olamam, ben çocuklarsız olamam, ben öğrencilerimsiz olamam” diye konuştu.

“ÖZGÜR ÖZEL’İN ARAMASIYLA BEKLEME KARARI ALDIK”

Genç, “Sesimiz duyuldu. Biraz önce bizzat genel başkanımız Sayın Özgür Özel’in aramasıyla yaptığımız görüşme sonrasında 20 Şubat saat 12.00’ye kadar konunun üzerinde çalışma ve bekleme kararı aldık. Biz özellikle şunu hep belirttik. Bizim derdimiz koltuk değil. Bizim her şeyimiz mücadele alanları yani halkımız. Böyle bir noktada hiçbir şekilde bir dayatmaya gitmedim. Bir yanlışlığın düzeltilmesi dedim. Sayın Genel Başkanım yarın saat 12.00’ye kadar süre istenmesinin temel gerekçesini söyledim. Benim saat 16.00’da basın açıklamam var, daha önce yaptığımız gibi. Bu basın açıklamamı biraz sonra yapmak zorundayım. Bu sürenin basın mensupları tarafından ve Sarıyer halkı tarafından anlayışla da karşılanacağını bekliyorum. Bizzat da selamlarımı iletmeni istiyorum dedi” dedi.

“SİZİN ONAYINIZ OLMADAN HİÇBİR ŞEYİ KABUL ETMEYECEĞİMİ BELİRTİYORUM”

“Ben yarın tam 12.00’de, burada o görüşmenin sonrasını da sizlere açıklayacağım.” diyen Genç şöyle devam etti:

“Sizin onayınız olmadan da hiçbir şeyi kabul etmeyeceğimi ısrarla tekrar belirtiyorum. Benim bütün endişem başından beri söylediğim birlik beraberliğimizi dağılmasından korkuyorum. Özellikle bir takım endişelerimizi belirttik şimdi bunun anlaşıldığını ve de telefon görüşmemizde çok samimi bir ifadeyle aldığımı özellikle belirtmek isterim. Bu işler kolay değil, hata yapmamak için, Sarıyer’in önemi bir kez daha bilindi. Bunun gururunda yaşıyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir